in

Димитров тръгна с победа на Ролан Гарос

Неговият очакван съперник във втория кръг ще бъде Андрей Мартин от Словакия

Григор Димитров започна участието си на „Ролан Гарос“ вчера около 20:30 часа българско време срещу французина Грегоар Барер. Това е втори мач между двамата в тура, а българинът има да си връща на този съперник за загубата в Монпелие по-рано през годината. Световните букмейкъри определят нашето момче за фаворит днес и коефициентите в негова полза са доста ниски.

Григор спечели първият сет с категоричното 6:3 и започна вторият сет с уверена игра срещу своя опонент Барер. Въпреки неуверената си игра в средата на втория сет, заради многото непредизвикани грешки Гришо го затвори в своя полза с убедителен резултат резултат 6:2.

В началото на третия сет двамата съперници си размениха по един гейм. Гришо продължи със силните си разигравания и добро пласиране по корта и закономерно поведе с 3:1. Последва 5-ти силен гейм за Барер и резултатът стана 3:2 за Димитров.

С уравновесена и стабилна игра и 24 възможности за пробив българинът доведе резултата до 5:2 в третия сет с майсторско разиграване на дългите подавания и е на крачка така желаният мач пойнт. Третият сет завърши закономерно в полза на Гришо с 6:2 и крайният резултат от мача : 6:2, 6:3, 6:2 гейма. Неговият очакван съперник във втория кръг ще бъде Андрей Мартин от Словакия .