ЦСКА надви с 2:1 румънци в Банско

Дата:

ЦСКА записа победа над румънския “Политехника” (Яш) в Банско с 2:1. Още в 13-ата минута съдията Иво Андреев даде дузпа за “червените”, но бившият вратар на “Реал” (Мадрид) Хесус Фернандес отрази удара на Матиас Фаетон.

В 39-ата Георги Чорбаджийски пресира централния защитник Илие, отне му топката и излезе сам срещу вратаря. Младият халф пусна на празна врата на Фаетон, който откри. В 68-ата минута Алесандро Николов страля отдалеч, топката рикошира в Гилерме Соарес и прехвърли Фернандес за 2:0.

И в 75-ата минута след центриране от корнер Николас Самойоа засече с глава топката на първа греда и я прати в мрежата на Орлинов. Комплексът, където се игра контролата трудно събра феновете на ЦСКА, които искаха да видят отбора.

За ЦСКА предстоят контроли с “Берое”, “Макаби” (Петах Тиква), “Раднички” (Ниш) и представяне на отбора на Националния стадион “Васил Левски”.