Болна жена е излизала от дома си в Смолян само 2 пъти за 7 години, няма асансьор

Дата:

55-годишна жена, която страда от множествена склероза, е излизала от домът си през последните 7 години само два пъти- с носилка. Роза Гиритлиева е напълно зависима от чужда помощ. Включена е в механизма „Лична помощ”, като личен асистент е нейният съпруг, който също е лице с трайни увреждания .

Те живеят на трети етаж без асансьор, което лишава Роза от възможността да излиза навън. Семейството е изготвило проект за изграждане на техническо съоръжение с платформа, за да може Роза да има достъп до улицата и външния свят.

Въпреки че проектът е съгласуван и одобрен от Община Смолян, финансиране по Националната програма не е получено, тъй като не отговаря на условията ѝ. Сумата от 32 877,47 лв. е непосилна за тях.

Роза се нуждае от достъп до лекарска и дентална помощ, както и до институции, администрации и възможност за социален контакт. От инициативата „Смолян Помага” обявиха дарителска кампания за купуването и монтажа на асансьор на болната жена.

Роза трябва да има достъп до лекарска и дентална помощ, както и до институции, администрации и възможност за социален контакт” призоваха дарителите. Дарителска сметка: IBAN: BG42STSA93000031369425 Банка ДСК Титуляр: Роза Райчева Гиритлиева

Сподели

Абонирай се

Актуални

Подобни
Подобни

Разследват “Челси” в 74 нарушения от времето на Роман Абрамович

"Челси" е разследван за 74 нарушения на дисциплинарния правилник...

За първи път “Левски” с всичко налично в първенството

УЕФА глоби “сините” с 10 хил. евро заради скандирания на феновете в мача с АЗ ...

Джокович се мести със семейството си в Атина, след като бе обявен за предател в Сърбия

Новак Джокович е един от най-големите любимци на цяла...