Спорт

Безредици преди „Лил“ – „Болоня“, намушкани фенове

„Лил“ съобщи, че двама фенове са били намушкани с нож при нападение преди мача от Шампионската лига срещу „Болоня“

Безредици преди „Лил“ – „Болоня“, намушкани фенове

„Лил“ съобщи, че двама фенове са били намушкани с нож при нападение преди мача от Шампионската лига срещу „Болоня“ в сряда. Клубът от Франция предупреди феновете да „проявяват бдителност“, след като научиха за инцидента.

Около 80 души, за които се смята, че са привърженици на „Болоня“, са нападнали около 30 фенове на „Лил“ пред бар в университетския квартал на града, въоръжени с метални пръти и колани, според италианските медии, които се позовават на местната полиция.

Общо трима фенове на „Лил“ са били ранени и лекувани в болница, преди да бъдат изписани, съобщи полицията. „Лил“ каза в изявление: „Клубът безрезервно осъжда тази страхлива и непоносима атака, която противоречи на всички ценности на футбола и обществената подкрепа.

“ „Предлагаме нашата подкрепа на привържениците, които са жертви на тези атаки, и им желаем бързо възстановяване.

“ „Лил“ се бори за място в плейофите на Шампионската лига за финалните 16 – те са 17-ти в таблицата със 7 точки, докато „Болоня“ има една точка след четири мача и се бори срещу елиминация.