in

Берое удържа ЦСКА на „Армията“

Берое удържа равенството 1:1 срещу ЦСКА в мач от 9-ия кръг на efbet Лига

Берое удържа равенството 1:1 срещу ЦСКА в мач от 9-ия кръг на efbet Лига игран на стадион „Българска армия“. „Червените“ създадоха много положения пред вратата на Християн Василев, но така и не успяха да вкарат втори гол във вратата на старозагорци. Берое поведе в резултата с попадение на Гаюс Макоута в началото на второто полувреме, но в 54-ата минута ЦСКА изравни след гол на Валентин Антов. След равенството столичани събраха 14 точки и се намират на 4-то място. Берое пък са трети с 15 точки.

В 3-ата минута ЦСКА бе изключително близо до първи гол. Али Соу бе изведен отлично зад гърба на защитата на Берое, но ударът на нападателя попадна в тялото на вратаря Християн Василев. В 6-ата Еривалдо бе изпуснат в наказателното поле на ЦСКА, като опита нещо между удар и центриране, но Бусато изби. Топката попадна в краката на Гаюс Макоута, който обаче стреля покрай гредата.

В 12-ата минута Георги Ангелов стреля с глава след центриране от корнер, но ударът бе много слаб и лесно бе уловен от Бусато. Малко по-късно Берое получи право да изпълни двоен удар в наказателното поле на ЦСКА. Валентин Антов върна една топка към вратаря Густаво Бусато, но той вместо да изчисти я улови с ръце. Изпълнението обаче не доведе до нищо по-сериозно пред бразилския страж. Последва пропуск на Макоута, който получи добре топката в наказателното поле на ЦСКА, но ударът му бе много слаб и Бусато с лекота улови. В 23-ата минута Енрике Рафаел намери Джером Синклер на много добра позиция, но дошлият от Уотфорд нападател не се възползва и прати топката в аут. Само 60 секунди по-късно Петър Занев стреля много силно от далечно разстояние, но Християн Василев спаси удара му.

В 29-ата минута Макоута опита да изненада Бусато с удар от далечно разстояние, но топката премина встрани от левия страничен стълб. В ответната атака Стефано Белтраме също стреля от далеч, но не намери очертанията на вратата на Християн Василев. ЦСКА създаде поредно опасно положение пред вратата на Берое в 32-ата минута. Тибо Вион игра с глава след центриране на Енрике Рафаел от фаул, но не успя да уцели вратата. В следващата атака отново Енрике намери Али Соу в наказателното поле на заралии, но нападателят чукна много леко топката и не успя да преодолее Християн Василев. В 34-ата минута Гаюс Макоута навърза няколко защитници на ЦСКА и стреля от близко разстояние, но в последния момент Петър Занев се хвърли на шпагат и изби топката.

Малко преди края на първото полувреме Теди Мезаг не изчисти добре с глава една топка и тя попадна на крака на Али Соу, който от близко разстояние стреля покрай вратата. В 45-ата минута ЦСКА бе близо до първи гол. Али Соу се размина с топката след центриране от левия фланг и не успя с глава да се разпише.

Берое поведе в 48-ата минута. Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, където Гаюс Макоута бе оставен непокрит и с глава матира Густаво Бусато. В 53-ата се случи нещо много любопитно, след като Стив Фуртадо бе последен в отбраната на Берое, но се подхлъзна и подари топката на Енрике Рафаел. Бързоногият футболист на ЦСКА излизаше очи в очи с Християн Василев, но и той се подхлъзна и опасността пропадна. В следващата минута ЦСКА изравни. Валентин Антов с глава се разписа след отлично центриране от ъглов удар.

В 57-ата минута домакините бяха много близо до втори гол. Али Соу бе изведен срещу Василев, но ударът му бе избит от вратаря в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Жул Кейта се оказа на добра позиция в наказателното поле на Берое, но не успя да намери свой съотборник. В 61-ата минута Пеняранда подаде много меко към Али Соу в наказателното поле на гостите, но ударът му с глава не попадна в очертанията на вратата на Християн Василев.

Еривалдо стреля много опасно към вратата на ЦСКА, но Бусато изби в корнер. Малко по-късно Али Соу опита да изненада Християн Василев, но ударът му бе уловен от стража на заралии. В 78-ата минута Александър Цветков бе изведен отлично по левия фланг на „червената“ отбрана, нахлу в наказателното поле, финтира бранител на домакините и стреля но встрани от вратата. В 90-ата минута Ахмед Ахмедов свали много добре една топка с гърди към Али Соу, но ударът на нападателя бе избит в корнер. В 93-ата минута Али Соу пропусна страхотна възможност да изравни. Нападателят стреля с глава след центриране на Тибо Вион, но не успя да уцели вратата. Секунди преди последния съдийски сигнал Греъм Кери пробва удар отдалеч, но топката мина над вратата