Баща на изчезнало дете: синът ми е с издирвания Ивайло Калушев
Кратка информация Детето на спелеолога Яни Макулев е в неизвестност и, според думите на бащата, е заедно с мъжа,
Кратка информация
Детето на спелеолога Яни Макулев е в неизвестност и, според думите на бащата, е заедно с мъжа, който се издирва във връзка с тройното убийство в района на бившата хижа „Петрохан“ – Ивайло Калушев. Това потвърди самият Макулев в изявление пред Нова телевизия.
Бащата уточни, че към момента не може да посочи точното местонахождение на своя син и няма постоянен контакт с него. В разказа си пред медията Макулев посочи и датата на последната комуникация с детето.
Заявления на бащата
Яни Макулев съобщи пред Нова телевизия, че последната връзка със сина му е била на 29 януари. По думите на бащата тогава синът му е бил на морето. В интервюто Макулев каза, че не разполага с информация къде точно се намира момчето в момента и че не може да даде подробности за текущото му местоположение.
Бащата потвърди, че в неизвестността около детето е замесено името на издирвания заради тройното убийство в района на бившата хижа „Петрохан“ – Ивайло Калушев. Макулев уточни ситуацията пред журналисти, без да внася допълнителни детайли извън факта за липсата на контакт и наличието на връзка с издирваното лице.
Обстоятелства и публични данни
От официалното изявление на бащата следва, че ключовите известни факти остават: детето не е намерено на известен адрес, а последната комуникация между родител и дете е от 29 януари, когато синът е бил на морето. Също така е публично посочено, че то се намира заедно с лице, което се издирва във връзка с тройно убийство в района на бившата хижа „Петрохан“.
Нито в изявлението на бащата, нито в съобщението пред Нова телевизия се дават допълнителни сведения за мерки по издирването, за контакт с органи или за възможни следващи стъпки. Бащата не посочва конкретно местонахождение или маршрут, по който предполага, че синът му може да се движи.
Дати и последен контакт
Ключовата дата, посочена от бащата, е 29 януари. По негови думи тогава е била осъществена последната комуникация със сина. На този етап от разказа на Макулев няма информация за последващи разговори или за нови контакти след тази дата.
Заключение
В обобщение: според изявлението на бащата, детето на спелеолога Яни Макулев е в неизвестност и в момента се намира заедно с издирвания след тройното убийство в района на бившата хижа „Петрохан“ Ивайло Калушев. Макулев потвърди това пред Нова телевизия и посочи, че не знае точното местонахождение на сина си. За последно двамата са комуникирали на 29 януари, когато синът е бил на морето.



