Барселона надделя над Бетис в мач от испанската Ла Лига

Дата:

Барселона спечели трудна среща с Бетис с резултат 4:2 като гост в мач от 21-ия кръг на испанския футболен шампионат. Каталунците завоюваха двуголов аванс в началото на втората част, но Бетис успя да изравни, преди Барселона да се наложи с късни голове.

Феран Торес откри резултата с удар в празна врата след асистенция от Педри в 21-ата минута, а попадението на Роберт Левандовски беше отменено заради засада. Торес повтори успеха си три минути след почивката, но Бетис се върна в играта с два последователни гола на Иско в 56-ата и 61-ата минута.

В последните моменти на мача Жоао Феликс върна аванса на гостите с гол в 90-ата минута, а Торес завърши хеттрика си в допълнителното време на срещата. С този успех Барселона се изкачи на трето място в класирането си с 44 точки.

Бетис допусна първото си поражение у дома през този сезон и заема деветата позиция в класирането си с 31 точки.