Атлетико Мадрид победи с 2:1 у дома Алмерия

Дата:

Атлетико Мадрид се наложи с резултат 2:1 у дома срещу Алмерия в ранния неделен двубой от 16-ия кръг в Примера дивисион. Попадението на Антоан Гризман беше отменено в шестата минута поради засада. Въпреки това, столичани успяха да вземат преднина в резултата, когато Алваро Мората отбеляза след асистенция на Гризман в 17-ата минута.

“Червено-белите” удвоиха преднината си с още едно попадение в 22-ата минута, решавайки така крайния победител в мача.

След малко повече от час игра Лео Баптищао успя да върне един гол в полза на гостите, които остават на 20-то място в класирането и продължават да бъдат застрашени от изпадане, без да записват победа през сезона.

Атлетико Мадрид, който през този сезон спечели всичките си домакинства до момента, заема трета позиция в класирането. В последствие днес Барселона ще се изправи срещу Жирона.