България

Шефът на СДВР: 10 са задържани за купуване на гласове, проверяваме регистрацията на партия (Снимки)

10 са задържани за купуване на гласове при акция в столичния кв. „Христо Ботев“. Те не са същите търговци

Шефът на СДВР: 10 са задържани за купуване на гласове, проверяваме регистрацията на партия (Снимки)

10 са задържани за купуване на гласове при акция в столичния кв. „Христо Ботев“. Те не са същите търговци на вот, които са купували гласове на предишните избори. Това съобщи шефът на СДВР Любомир Николов. И добави, че отново става дума за криминално проявени хора.

Полицай номер 1 на София посочи, че има 7 сигнала за купуване на гласове. Това е подобно на миналия вот, когато били между 8 и 10.  По намерените списъци в тетрадки засичали, че един глас върви между 100 и 150 лева.

Освен срещу кеш, глас се търгува и срещу опрощаване на вноски по бързи кредити, както и задраскване на вересии от магазини. Криминалистите намират списъци не само в тетрадки, но и в компютри, каза главен комисар Николов. Той обясни, че в момента се претърсват 4 жилища.

Освен за купуване на гласове СДВР води разследване и за регистрацията на политическа партия. Тя не е парламентарно представена, но участва на вота за следващото Народно събрание. По данни на полицията тя е подала неистински документи при регистрацията си.

Освен за престъпления срещу изборните права на гражданите, 12 души са задържани за дрога.