България

Прогноза за времето

Преди обяд в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.

Прогноза за времето

Преди обяд в по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. Около и след обяд отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици.

По-интензивни ще бъдат явленията в Южна България, където ще има условия и за градушки. Почти без валежи ще се задържи в западните райони от страната. Ще духа слаб до умерен вятър от северозапад. Максималните температури ще са между 31° и 36°, в София – около 32°.

Атмосферното налягане е по-ниско от средното за месеца и ще се задържи без съществена промяна.  По Черноморието също ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. След обяд и привечер на много места ще превали и прегърми.

Почти без валежи ще се задържи в крайните южни райони, но до вечерта и там ще завали. Ще духа слаб до умерен вятър от югоизток. Максималните температури ще са 28°-31°. Температурата на морската вода е 28°-29°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Валежи с гръмотевици и опасна жега ще се редуват в неделя, къде обявиха жълт код Преди обяд в планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи и гръмотевици.

По-интензивни ще бъдат явленията в Родопите, където ще има условия и за градушки. Ще духа умерен северозападен, по високите части – югозападен, вятър, но до вечерта и там ще се ориентира от северозапад. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 25°, на 2000 метра – около 20°.

Във вторник и в сряда ще има и слънчеви часове, но и развитие на купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури, във вторник – из цялата страна, в сряда – главно в Западна България.

Във вторник вятърът временно ще е от север-североизток, слаб, в сряда ще бъде почти тихо. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 30° и 35°.